personKİŞİSEL BİLGİLERİM
Kişisel Bilgilerim
Ad Soyad Prof. Dr. Necmettin ELMASTAŞ
E-posta nelmastas@beu.edu.tr
Gsm *******413
Cinsiyet Erkek
Diğer Eposta
Kişisel Web Sitem
Kişisel Blog Sayfam
Eğitim Bilgilerim
Lisans
Uludağ Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi
1989 - 1993

Yüksek Lisans
Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü - Coğrafya Eğitimi Anabilim Dalı
1994 - 1996

Doktora
Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü - Coğrafya Eğitimi Anabilim Dalı
1997 - 2002

Doçentlik
Harran Üniversitesi
2011 - 2016

Profesörlük
Harran Üniversitesi
2016 - 0

Yabancı Dil Bilgilerim
Uzmanlık Bilgilerim
Özgeçmişim

Necmettin ELMASTAŞ, 1974 yılında Bitlis’in Ahlat ilçesinin Alakır köyünde doğdu. İlkokulu Alakır İlkokulu’nda, ortaokulu Ahlat YİBO’da, liseyi ise Bitlis Erkek Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. 1993 yılında Uludağ Üniversitesi'nde lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl Adıyaman Sincik ilçesine coğrafya öğretmeni olarak atandı. 1994 yılında Harran Üniversitesi’ne araştırma görevlisi olarak atandı. 1996 yılında Yüksek Lisansı, 2002 yılında Doktorayı Marmara Üniversitesi’nde tamamladı. 1998 yılında Marmara Üniversitesi’ne araştırma görevlisi olarak atandı. 2005 yılında Harran Üniversitesine Yrd. Doç. Doktor olarak atandı. 2011 yılında Doçent olan ELMASTAŞ, 2016 yılında Harran Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Profesör oldu.

 

Prof. Dr. Necmettin ELMASTAŞ Dekan Yardımcılığı, Yüksekokul Müdürlüğü,  Bölüm ve Anabilim Dalı Başkanlığı, Senato Üyeliği, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği, Fakülte Kurulu Üyeliği,  BAP Kurulu Üyeliği gibi birçok akademik ve idari görevde bulundu.

 

2015 yılında Romanya-Oradea Üniversitesi’ne Erasmus programı çerçevesinde ders vermek üzere görevlendirildi. Bilimsel çalışmalarını Beşeri ve İktisadi Coğrafya alanında yoğunlaştıran ELMASTAŞ’ın 2 kitabı, 60 ‘tan fazla ulusal ve uluslararası yayın organlarında yayınlanmış makalesi/bildirisi bulunmaktadır. Bilimsel dergilerde çok sayıda hakemliği ve çeşitli mesleki kuruluşlarda üyelikleri bulunmaktadır. Yüksek Lisans ve Doktora tezleri de yöneten ELMASTAŞ, Avrupa Birliği ve ulusal kuruluşların projelerinde yürütücü ve araştırmacı olarak görev aldı.   

 

Prof. Dr. Necmettin ELMASTAŞ evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Prof. Dr. Necmettin ELMASTAŞ, Resmi Gazete'de yayımlanan kararla 5 Şubat 2021'de Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğüne atanmıştır.

 

Hobilerim
Üniversite Dışı Çalıştığım Kurumlar
Üyeliklerim


arrow_upward